Planowanie wyprawy – inne środki transportu 2

Wielka Brytania posiada liczne wyspy, a wiele z nich to kolonie, takie jak Bermudy, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, Falklandy itd. Ja chciałem zwrócić uwagę jednak na wyspy znajdujące się tuż przy samej Wielkiej Brytanii. Największe wyspy to wyspa Irlandia, Guernsey, Jersey i Wyspa Man – wszystkie nie wchodzą formalnie w skład Zjednoczonego Królestwa ale są jej podległe. Przykładowo UK prowadzi politykę zagraniczną w imieniu wyżej wymienionych wysp. Poza tym są również mniejsze wyspy/archipelagi które wchodzą w pełni w skład UK. Na północy wybrzeży w Szkocji rozsianych jest wiele wysp: Orkney Islands, Shetland Islands, Hebrides. Poza tym jest tam najwięcej zatok i jezior. Stąd pojawia się konieczność korzystania z promów!

Dlatego też moimi środkami transportu będą promy. Ceny są zróżnicowane i czasem możemy się spotkać z osobną ceną dla rowerzystów. Przykładowo cena za przepłynięcie rzeki na drugą stronę brzegu to koszt £4 dla podróżujących pieszo i £5 dla rowerzystów. Trzeba wsiąść pod uwagę, że promy szczególnie te na rzekach pływają rzadziej i krócej, szczególnie poza sezonem wakacyjnym.

Jedną z lepszych stron, jakie mogę polecić do sprawdzania godzin kursów promów oraz do wcześniejszych rezerwacji jest strona:

http://www.aferry.co.uk/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przygotowania do wyprawy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s