Bristol

Bristol jest największym miastem południowo-zachodniej Anglii, liczy około 400 tys. mieszkańców.

Do nadejścia rewolucji przemysłowej, przez trzy stulecia Bristol był drugim lub trzecim pod względem wielkości angielskim miastem. Podstawą zamożności mieszkańców był port, obecnie przeniesiony z centrum do ujścia Avonu. Miasto szczyci się ponad setką zabytków należących do klasy I, najstarsze pochodzą jeszcze ze średniowiecza. Bristol jest prężnym ośrodkiem kulturalnym, a także naukowym – dzięki swoim dwóm uniwersytetom. W mieście znajduje się najstarszy w Anglii nieprzerwanie działający teatr. W XX wieku najważniejszą gałęzią produkcji w Bristolu stał się przemysł lotniczy. Miasto dysponuje też międzynarodowym portem lotniczym

Co warto zwiedzić:

Muzeum Imperium Brytyjskiego i Brytyjskiej Wspólnoty Narodów – muzeum choć mieści się w budynku dworcowym, nie ma nic wspólnego z kolejnictwem. Prezentowane są tu kultury rdzennych ludów imperium brytyjskiego. Ciekawostka- Bristol należał do jednego z największych ośrodków handlu niewolnikami)

Kościół Matki Boskiej na Redcliffe- można tu znaleźć wiele cennych zabytków z 700-letniej historii świątyni m.in. zbroje admirała sir Williama Penna – ojca-założyciela stanu Pensylwania oraz kość wieloryba,  prawdopodobnie przywiezioną z Nowej Foundlandii.

Port i okolice-  w magazynie portowym mieści się znana galeria sztuki Arnolfini. W zabudowach portu znajduje się też Muzeum Przemysłu.

Collage Green- koncentruje się tutaj wiele zabytków wartych zwiedzenia.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przygotowania do wyprawy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s